صاعقه، ساعت جنجالی مکه را از کار انداخت


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، الریاض نوشت اداره دفاع شهری مکه مکرمه از مرگ یک نفر در خیابان المنصور در پی بارش باران خبر داد. این فرد در حالی که تنه درختی بر روی وی افتاده بود، بیرون آورده شد.

صالح العلیانی سخنگوی رسانه ای اداره دفاع شهری مکه مکرمه اعلام کر: هزار و ۳۵۴۶ تماس با این اداره از جمله در خصوص گرفتار شدن خودروها در داخل تجمع آبها، قطع برق از منازل و سقوط درختان گرفته شد و فقط یک نفر در زیر تنه درختی که در خیابان المنصور در پی بارش باران سیل آسا افتاده بود، جان باخت.

از کار افتادن ساعت مکه بر اثر صاعقه

صاعقه ساعت مکه را از کار انداخت. وقوع صاعقه در روز جمعه ساعت بزرگ مکه را همزمان با بارش شدید باران بر این شهر مقدس از کار انداخت.گروهی از فعالان سعودی در تویتر تصویر لحظه فرود صاعقه بر ساعت را منتشر کرده اند و برخی دیگر هم تاکید کردند صاعقه سبب توقف فعالیت ساعت مکه شده است.

ساعت مکه به عنوان بزرگترین ساعت جهان در سال ۱۴۳۱ هجری قمری به دستور ملک عبدالله بر فراز مجتمع برجهای البیت در ارتفاع حدود ۶۰۱ متر ساخته شد که از مسافت ۱۳ کیلومتری قابل رویت است، احداث آسمانخراشها در اطراف کعبه مشرفه با انتقادهایی به سبب رعایت نشدن حرمت این مکان مقدس روبرو شده است.

برج ساعت مکه به دستور پادشاه عربستان سعودی ساخته شد و در سال ۱۳۸۹ افتتاح گردید. این برج ۶۰۱ متر ارتفاع دارد و ساعت کارگذاشته شده بر بالای آن تا شعاع ۱۳ کیلومتری قابل رؤیت است.

در ساخت این برج تعدادی از طراحان و مهندسان انگلیسی مشارکت داشته اند. بسیاری از کارشناسان معماری معتقدند شکل این برج بسیار شبیه ساعت بیگ بن در لندن و هرم آن نیز شبیه به نماد شیطان است.

/ 0 نظر / 9 بازدید